Přeskočit na hlavní obsah

Sojový Zajíc plný trans tuků rozhodně není zdravá potravina

Věděli jste, že sojové mléko Zajíc, který je běžně k dostání v některých prodejnách zdravé výživy a na jídelníčcích některých rádoby zdravě se stravujících vegetariánů, vlastně není vůbec zdravé? Je totiž plné trans tuků, které pro nás rozhodně nejsou nijak přínosné.Analýza sojových nápojů, kterou dělala Vysoká škola chemicko-technologická ukázala, že Zajíc byl vždy nejhorší z pohledu obsahu trans kyselin z celkových mastných kyselin. 

Byl analyzován produkt Zajíc natural (42,7 % TFA), Zajíc plus (33,75 % TFA), Zajíc smetana (36,95 % TFA) a Zajíc vláknina (35,27 % TFA), což jsou velmi vysoké obsahy, které se v jiných potravinách již nevyskytují. 

Složení tuku je špatné proto, že se nejedná o sušené tekuté sójové nápoje, ale o směs škrobu a tuku s velmi malým množstvím extraktu ze sójových bobů. Je to velice nevhodná potravina z hlediska výživy.

Bohužel obsah trans tuků není na obale uváděn, zákazník tak nemá šanci se o něm dozvědět.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč kupujete Hydrolyzát kolagenu? Chtějte pouze HYDRÁT!

Hydrolyzát kolagenu je nejhorší prohešek, za který zcela zbytečně utrácíme peníze v domnění, že omládneme a klouby budou fungovat jako za mlada. Jednou pro vždy otevřeme oči a zavrhněme všechny produkty, které obsahují ve svém složení hydrolyzát kolagenu. Vyvařené kůže, kopyta a podobné s minimální vstřebatelností opravdu nemáme důvod konzumovat.

Plevel? Jde to i bez RoundUpu

Glyfosáty jsou problematické kvůli podezření z karcinogenity, jsou jedovaté pro vodní organismy a zřejmě přispívají k tzv. syndromu zhroucení včelstev. Proto je vhodné používat na likvidaci plevele dostupné alternativy.