Přeskočit na hlavní obsah

Vodíkové kolo vzniklo ve Francii

Vodíkové kolo představuje budoucnost ekologické dopravy ve městě. Již v roce 2018 francouzská firma Pragma Industries se stala první společností, která spustila tovární výrobu jízdních kol poháněných vodíkem. Vodíkové kolo Alpha má dvoulitrovou vodíkovou nádrž, na kterou ujede zhruba 100 kilometrů. To je podobný dojezd jako u elektrického kola. Elektrické kolo je však poté potřeba dobít, což trvá několik hodin. Vodíkové kolo doplní palivo za několik minut.

První české vodíkové kolo spatřilo světlo světa o pět let později a slibuje dojezd až 150 km na jednu vodíkovou láhev o objemu 2 litry, což odpovídá cca 70 g vodíku.

Pokud byste si chtěli pořídit takové kolo, tak si připravte víc jak sto tisíc. A další problém je čerpací stanice, kterých je u nás jako šafránu...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč NEodměňovat děti sladkostmi?

Není pochyb o tom, že nadměrná konzumace cukru škodí. Omezovat jakékoliv doslazování je jedním z mála doporučení, na kterém se už shodují zdravotníci celého světa. Přesto se u nás v mnoha školkách běžně odměňuje sladkostmi, ve školách děti dostávají slazené čaje nebo mléka a v nemocnicích najdete na chodbách automaty s limonádami. Vrcholem šílenství jsou pak lékaři a zubaři, kteří po ošetření nabízejí bonbón.

Plevel? Jde to i bez RoundUpu

Glyfosáty jsou problematické kvůli podezření z karcinogenity, jsou jedovaté pro vodní organismy a zřejmě přispívají k tzv. syndromu zhroucení včelstev. Proto je vhodné používat na likvidaci plevele dostupné alternativy.