Přeskočit na hlavní obsah

Za co Češi v tomto období nejvíc utrácejí?

Všude draho, ceny letí jak šílený dravec nahoru, ale Češi vesele utrácejí, ať se děje, co se děje. Zjistil jsem, za co a rozdělil do kategorií a vypíchli z nich TOP oblíbených.


Mobilní telefony

Sekačky

Pneumatiky

Jízdní kola

Chytré hodinky

Křovinořezy

Sluchátka

Čerpadla

Televize

Elektrokoloběžky

Zahradní traktory

Lednice

Elektrokola


Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč NEodměňovat děti sladkostmi?

Není pochyb o tom, že nadměrná konzumace cukru škodí. Omezovat jakékoliv doslazování je jedním z mála doporučení, na kterém se už shodují zdravotníci celého světa. Přesto se u nás v mnoha školkách běžně odměňuje sladkostmi, ve školách děti dostávají slazené čaje nebo mléka a v nemocnicích najdete na chodbách automaty s limonádami. Vrcholem šílenství jsou pak lékaři a zubaři, kteří po ošetření nabízejí bonbón.

Plevel? Jde to i bez RoundUpu

Glyfosáty jsou problematické kvůli podezření z karcinogenity, jsou jedovaté pro vodní organismy a zřejmě přispívají k tzv. syndromu zhroucení včelstev. Proto je vhodné používat na likvidaci plevele dostupné alternativy.