Přeskočit na hlavní obsah

Německo chystá vodíkovou revoluci!

Německá vláda učinila radikální rozhodnutí týkající se výroby energie v Německu. Vodíkové elektrárny se nyní zapíší do historie a konečně vyřeší problém vysokých nákladů na elektřinu a nedostatečné bezpečnosti dodávek. Pokud se tento gigantický plán podaří, bude Německo schopno vyrábět a dokonce vyvážet elektřinu za centové sazby, a to i bez zemního plynu, uhlí a jaderné energie! Pak by již nebylo závislé na dodávkách elektřiny z jiných zemí. Připravovaná technologie vodíkových elektráren je v celosvětovém měřítku unikátní. Německo je považováno za světového průkopníka a hybnou sílu inovací v této oblasti. Nová technologie je schopná základního zatížení, šetrná k životnímu prostředí, flexibilní, kontrolovatelná, nevyčerpatelná a levná. Ideální řešení pro naši elektrickou síť.

Pokud Němci uvolní vodíkový pohon, bude to znamenat konec ekologicky škodlivých elektromobilů.

Německý časopis “Stern” uvádí, že od března 2023 byla Tesla již pětkrát varována, že překračuje povolené množství odpadních vod vypouštěných do životního prostředí.

Přechod na vodík by také výrazně narušil čínské plány na monopolizaci baterií nezbytných pro elektromobily. Na ostrově Sulawesi pracuje v čínském těžebním průmyslu 70 tisíc dělníků. Čína toto odvětví ovládá. Vzhledem k tomu, že nikl je nezbytný pro výrobu baterií, znamená to, že Čína brzy získá úplnou kontrolu nad všemi bateriemi používanými v elektromobilech atd.

Japonsko by se však spolu s Německem mohlo smát jako poslední. Toyota nevěří, že elektromobily zachrání životní prostředí. Toyota také disponuje všemi technologiemi potřebnými k nastartování vodíkového věku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč NEodměňovat děti sladkostmi?

Není pochyb o tom, že nadměrná konzumace cukru škodí. Omezovat jakékoliv doslazování je jedním z mála doporučení, na kterém se už shodují zdravotníci celého světa. Přesto se u nás v mnoha školkách běžně odměňuje sladkostmi, ve školách děti dostávají slazené čaje nebo mléka a v nemocnicích najdete na chodbách automaty s limonádami. Vrcholem šílenství jsou pak lékaři a zubaři, kteří po ošetření nabízejí bonbón.

Je zdravější ovesné nebo kravské mléko?

V rámci průzkumu vědci zkoumali 237 rostlinných mléčných výrobků od 23 různých výrobců. Poté porovnali výživové hodnoty, minerály, vitamíny a stopové prvky rostlinných mlék s hodnotami kravského mléka. Výsledek pak překvapil i samotné výzkumníky.