Přeskočit na hlavní obsah

Je zdravější ovesné nebo kravské mléko?

V rámci průzkumu vědci zkoumali 237 rostlinných mléčných výrobků od 23 různých výrobců. Poté porovnali výživové hodnoty, minerály, vitamíny a stopové prvky rostlinných mlék s hodnotami kravského mléka. Výsledek pak překvapil i samotné výzkumníky.

Obyčejné kravské mléko mělo ve srovnání s veganskými rostlinnými nápoji výrazně vyšší výživovou hodnotu. Pouze 28 z 237 alternativ mléka vyrobených z ovsa nebo mandlí obsahovalo zhruba srovnatelné množství vitaminu D a vápníku. Kromě toho rostlinná mléka také zpravidla obsahovala méně bílkovin než kravské mléko. Kravské mléko obsahuje osm gramů bílkovin na porci. Sójové mléko má obvykle stejný obsah bílkovin, ale ostatní rostlinná mléka obsahují v průměru pouze dva gramy bílkovin.

Pokud skutečně potřebujete „rostlinné mléko“, tak nejlépe z ořechů a doma připravené – bude to nejlevnější a výživově nejpřínosnější. Z mléčných výrobků je lepší volit ty zakysané.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč kupujete Hydrolyzát kolagenu? Chtějte pouze HYDRÁT!

Hydrolyzát kolagenu je nejhorší prohešek, za který zcela zbytečně utrácíme peníze v domnění, že omládneme a klouby budou fungovat jako za mlada. Jednou pro vždy otevřeme oči a zavrhněme všechny produkty, které obsahují ve svém složení hydrolyzát kolagenu. Vyvařené kůže, kopyta a podobné s minimální vstřebatelností opravdu nemáme důvod konzumovat.

Plevel? Jde to i bez RoundUpu

Glyfosáty jsou problematické kvůli podezření z karcinogenity, jsou jedovaté pro vodní organismy a zřejmě přispívají k tzv. syndromu zhroucení včelstev. Proto je vhodné používat na likvidaci plevele dostupné alternativy.