Přeskočit na hlavní obsah

Víte, že máte v břichu tenisový kurt, který ovlivňuje vzhled a náladu?

Ne všichni vědí, že neurotransmitery jako dopamin nebo serotonin se tvoří nejen v mozku, ale i ve střevě, v tomto velkém, velmi důležitém orgánu. Tato část našeho organismu je klíč k ovládání našeho duševního rozpoložení. Skutečné centrum řízení našich nálad.

Pokud se vám nic nechce, cítíte se sklíčení a depresivní, je pro vás obtížné dosáhnout svých cílů, určitě si zkontrolujte stav vašich střev a dbejte na prevenci, aby zůstaly zdravá.

Slyšeli jste, že střeva mají povrch větší než tenisový kurt?

Takovéto odhady nenajdete pouze na internetu. Díky délce a speciální stavbě sliznice, tedy záhybům a přítomnosti střevních klků, maličkých výčnělků sliznice, mají střeva velmi, velmi velkou plochu, která přichází do kontaktu s potravou.  Až 200 m², to je skutečně víc než tenisový kurt. Střeva jsou tak  největším orgánem.

Střeva ovlivňují vzhled

Víte, že podle nejnovějších studií střevní mikroorganismy významně ovlivňují také vzhled a zdraví pokožky? Konkrétně hydrataci pokožky, tvorbu mazu a regeneraci buněk, jakož i náchylnost k rozvoji zánětu. Víme, že každou vteřinu probíhají pod povrchem kůže různé procesy, které jsou diktovány nejen její fyziologií, ale také složkami přítomnými v oběhovém systému. A právě střeva mají největší vliv na to, co se bude nacházet v krevních cévách!

Co našim střevům prospívá?

  • Probiotikum
    Probiotika jsou tzv. dobré střevní bakterie, které kolonizují střeva a obnovují přirozenou bakteriální flóru lidského těla. Tento nenápadný účinek je mimořádně důležitý, neboť je základem mnoha procesů probíhajících v našem těle a chrání před nemocemi.
  • Prebiotikum
    Aby se probiotika správně množila, potřebují se něčím živit. Pokud mají dostatek potravy, rozmnožují se a ochotně kolonizují střeva, což tělu přináší jen samé výhody. Takovou potravou pro probiotika jsou právě prebiotika.

Více info, jak mít zdravá střeva!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč kupujete Hydrolyzát kolagenu? Chtějte pouze HYDRÁT!

Hydrolyzát kolagenu je nejhorší prohešek, za který zcela zbytečně utrácíme peníze v domnění, že omládneme a klouby budou fungovat jako za mlada. Jednou pro vždy otevřeme oči a zavrhněme všechny produkty, které obsahují ve svém složení hydrolyzát kolagenu. Vyvařené kůže, kopyta a podobné s minimální vstřebatelností opravdu nemáme důvod konzumovat.

Lithiová baterie ve vodě exploduje!

Proč nejdou Tesly jen tak uhasit? Protože mají lithiovou baterii. Co vlastně dělá voda s lithiem? Budete zírat, tak jako já na TOHLE VIDEO.

Umělá inteligence ChatGPT lže! Ověřil jsem si to.

Udělal jsem rozhovor s vychvalovaným ChatGPT . Položil jsem průběžně otázky, na kterých jsem si chtěl ověřit, jak moc blbě je vývojáři naprogramovaný. Zajímavé je, že o Ukrajině přiznal, na rozdíl od naší mediální scény, že tam válka začala již v roce 2014. O Zelenskym by si ale měl doplnit data. A nebo lžou naše média? Zde je celý přepis naší debaty. Mé otázky a reakce jsou tučně. Jde o velmi dlouhý rozhovor, do kterého jsem zde doplnil i odkazy na veřejně dostupné informace, které mi chatbot sdělil lživě.

ZAJÍMAVOSTI

  • PRODUKTY - Queen Euniké produkty *Potravinové doplňky* mohou *napomáhat při prevenci našeho zdraví* přesně tak, jak to potřebuje naše tělo. To vše šetrnou a bezpečnou...
  • - DEPARIM je český biologicky aktivní potravinový doplněkVyvinut tak, aby svými účinky pozitivně podporoval funkci vnitřních orgánů. *DETOX + PARAZITI + IMUN...
  • Co je chlorella - *Chlorella je sladkovodní jednobuněčná mikroskopická řasa* Mikroskopické řasy = vývojově velmi staré formy života Díky jejich schopnosti fotosyntézy se ...