Přeskočit na hlavní obsah

Paraziti v prášku podávané

Střevní paraziti
Asi za 50 let budou lékaři předepisovat parazity pacientům ve formě prášků, předpovídá parazitolog Julius Lukeš. „Představa před deseti, dvaceti lety byla, že jakmile se v nás nachází jiný organismus, který má buňku, je jiný než bakterie, tak je to špatně a je třeba se ho zbavit,“ vzpomněl lékař.

„A tak jsme se medikamentózně, hygienou, úpravou životních podmínek, přerušením životních cyklů těchto parazitů, naučili parazity efektivně eliminovat. Ale až poté, co jsme tyto organismy vymýtili, se začalo hledat spojení parazitů s nemocemi, které se mezitím rozšířily.“ Lukeš je zastáncem názoru, že se otázka souvislosti mezi výskytem parazita a nemoci týká zejména zánětlivých onemocnění střev, například Crohnovy choroby a různých kolitid. „Ty mají v posledních letech raketový nástup, v současné době jimi trpí 1 až 2 % naší populace.

Jedním z důvodů je to, že se naše střeva změnila, a tyto choroby jsou odrazem změny. Myslím si, že jsme to s hygienou přehnali.“ Podle lékaře je neustálé mytí rukou, bránění dětem hrát si v hlíně nebo písku na překážku, zatímco skotačení ve volné přírodě s permanentně špinavýma rukama je ta správná výchova. „Tak by mělo dítě stimulovat svůj imunitní systém,“ doporučuje expert. 

Naprosto souhlasím, pro zdraví našeho organismu potřebujeme žít v rovnováze s miliony mikroorganismů, které žijí okolo nás a v našich tělech. Jejich bezhlavé zabíjení nás ohrožuje. Myslím si, že některé dnes stále některými léčiteli doporučované zákroky, jako třeba plošné „odparazitování“, jsou rizikem.

A právě v prevenci a i jako významná podpůrná součást komplexní léčby se uplatní řasa Chlorella. Její účinek je dán vlastností zvyšovat počet a aktivitu makrofágů (obranných bílých krvinek), které jsou potom schopny rakovinné buňky efektivně likvidovat. Navíc složení buněčné membrány této řasy je velmi podobné buněčným membránám bakterií a plísní majícím protirakovinný účinek. Stejně jako jejich, i buněčná membrána řasy Chlorelly obsahuje polysacharid, jenž výrazně povzbuzuje imunitní systém. Na protirakovinných účincích se významně spolupodílí i vysoký obsah chlorofylu a dále pak zejména vitamínu A a betakaroténu. Je prokázáno, že u nádorových onemocnění mají postižení jedinci nižší hladiny vitamínu A i betakaroténu než zdravá populace. Intenzívní antioxidační působení má vliv nejen podpůrně léčebný, ale především preventivní. Betakarotén samotný ničí rakovinné buňky a zvyšuje produkci tzv. faktoru nádorové nekrózy, dále stimuluje tvorbu T lymfocytů a podporuje tvorbu interleukinu I. V boji organismu postiženého rakovinným bujením se uplatňuje i další složka dezintegrované Chlorelly, její CGF - růstový faktor. Sám je složen z aminokyselin, látek bílkovinné povahy, vitamínů, polysacharidů a nukleových kyselin. Jeho účinek spočívá v přímém potlačení růstu nádorů.

Jak víte, účinek Chlorelly na náš organismus je komplexní. Nejinak je tomu i u protirakovinného působení. Rakovina je patologický proces, během něhož se tvoří nové buňky, které jsou většinou méněcenné a rychle odumírají. Sekrece z odumřelých buněk (čili z nekrotizující nádorové tkáně) je pro organismus jedovatá a je nutné ji rychle eliminovat a vyloučit. Urychlením odstraňování těchto látek z organismu se v boji s tímto velmi vážným onemocněním vlastnímu imunitnímu systému uleví. Chlorella stimuluje játra k vyšší detoxikační činnosti a sama zároveň čistí organismus od rakovinných buněk. Tak vlastně organismus chrání i před vznikem druhotných nádorů - metastáz. Díky svému složení a schopnosti podporovat a urychlovat hojivé procesy v našem organismu je Chlorella nesmírně důležitá také jako součást klasických léčebných postupů při chemoterapiích a radioterapiích. V těchto případech pomáhá lépe snášet tyto velmi agresivní klasické léčebné metody.

Každého z nás ve skrytu duše trápí obava z velmi vážného onemocnění. Mnoho z nás má rovněž velký strach přímo z rakoviny. Avšak jen velmi málo z nás je ochotno investovat do její prevence.

Pokud se již rakovina objeví, jsme ochotni dát cokoliv za jakýkoliv léčebný postup, který aspoň trošku pomůže či dá naději na uzdravení. Ještě mnoho práce čeká na každého, kdo se snaží přesvědčit ostatní, že cesta většiny z nás není ta nejsprávnější. Že i když zatím nepociťujeme žádné obtíže, je prevence to nejdůležitější, na co bychom se měli zaměřit. Jenže! "Nemám peníze, čas, chuť... A vůbec, co se mi to snažíte namluvit, to se mi přeci nemůže stát. Já jsem ta výjimka, která potvrzuje pravidlo."

Život je dar, kterého si většina z nás neumí vážit. V honbě za často pochybným materiálním štěstím ztrácíme to nejcennější – vlastní zdraví. Náš organismus sice má obrovské kompenzační schopnosti – snaží se opravit, nahradit a uchránit, co se jen dá. A často se mu to velmi dlouho také daří, takže si nepřipadáme nemocní. Nicméně ona pověstná kapička jednou přeteče. Náhle se začíná vše hroutit a my jsme nuceni přehodnocovat všechny své dosavadní hodnoty.

Jak se říká, jako mávnutím kouzelného proutku, zmizí potřeba majetku, peněz a hmotných potřeb. Najednou toužíme po pochopení, lásce a okamžicích klidu, kdy si můžeme uvědomit, jaký je to, že žijeme, zázrak. Příroda vůkol nás nám tisíckrát denně dává příklad toho, že spokojenost a štěstí nepotřebují kolem sebe vzdušné zámky, ale především skromnost, jednoduchost a schopnost radovat se z těch nejprostších věcí a událostí. Čím více lpíme na majetku, tím svázanější a utlačovanější je naše duše. Nahromaděný majetek nenahradí to, co člověk nejvíce k životu potřebuje – vnitřní vyrovnanost, pocit bezpečí, lásku druhých a hlavně zdraví.

Udržet si zdraví v dnešní hektické době je nesmírně obtížné. Avšak je to možné, pokud to chceme a pokud si uvědomíme priority našeho života. Dezintegrovaná řasa Chlorella je jednou z vynikajících příležitostí jak nejen toho dosáhnout.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kyselina askorbová - výroba je hnus

Věděli jste, že asi 96 % produktů s vitamínem C dostupných v Evropě je obvykle krystalická kyselina askorbová, syntetizovaná v továrnách na Dálném východě z americké dextrózy, která se velmi špatně vstřebává? Proto když céčko, tak jedině v přírodní levotočivé formě.

První případ postmortální studie u pacienta očkovaného proti SARS-CoV-2

V roce 2021 vyšel odborný článek, který popisoval úmrtí člověka, který zemřel po aplikaci vakcíny proti covidu. Článek jsem přeložil a můžete tedy nyní nahlédnout do vědeckých detailů, abyste si uvědomili, že nechat si do sebe píchnout něco, o čem se nic neví, je doslova šílenost!

Mikroplasty v tělíčkách dětí!

Zdraví a vývoj dětí ohrožují mikroplasty . Podle německých odborníků je situace nebezpečná . Kde se v organismu berou a co je jejich příčinou?