Přeskočit na hlavní obsah

Sacharidy a inzulinová rezistence

Odvážná lékařka přichází s odvážnými tvrzeními. O tom, že přejídání se sacharidy (a následná inzulinová rezistence) stojí za dnešní epidemií cukrovky druhého typu, není pochyb. Odvážné je tvrzení, že dieta pro diabetiky, kterou v současnosti lékaři doporučují, je naprosto nevhodná. 

Diabetická dieta je postavená na pravidelném příjmu sacharidů a ke slazení se diabetikům ještě donedávna doporučovala fruktóza. Uvedené postupy rozvoj nemoci jen dále podporují. S doktorkou Sarah Hallberg se jednoznačně shoduji, že naprosté většině z nás omezení sacharidů prospěje a že základem zdravé stravy je jíst potraviny, ne cokoliv průmyslově vyrobeného a zabaleného v krabičkách. 

Také si myslím, že tuky nejsou naším nepřítelem a že jich můžeme jíst mnohem více. Otázkou k diskuzi je, jestli je vhodné, případně dokonce nutné jich jíst až tak mnoho, jak je ve videu navrhováno. Další otázkou je, jestli také hlavní příčinou přejídání se sacharidy nejsou nesmyslná nízkotučná dietní doporučení minulých desetiletí. A jestli jedinci, kteří ignorovali uvedená doporučení a kteří jedli jen základní kvalitní potraviny, potřebují dnes cokoliv měnit. 

Nezdravost diabetické diety není jediný problém medicínských diet. Nemocniční diety a nemocniční strava jsou totiž obvykle nezdravé a nechutné. Nabídka v bufetech a automatech nemocnic je zpravidla postavena na junk food, které je jednou z hlavních příčin, proč by se nemocnice měly zaměřit na skladbu jídla.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rada čínského profesora při mozkové příhodě

Abyste mohli poskytnout rychlou a účinnou první pomoc při mozkové příhodě někoho, koho to potká poblíž vás, mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete  zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

Česká republika si nesmí sama vyrábět elektrickou energii

Toto si před lety prosadilo Německo, aby naoko ukázalo, že jim jde o záchranu planety. Postupně zavírají uhelné a atomové elektrárny.  Ukazuje se, že Německo se staví do role parazita, který (ne)věří svým nestabilním větrníkům a solárům a přitom spoléhá na dostatek energie okolních zemí. I přesto, že jsme sami ve výrobě elektrické energie soběstační a ještě exportujeme přes 15% vyrobené energie, nesmíme tuto energii přednostně prodávat občanovi této země, tak, jako donedávna.   Vyrobená elektřina v ČR, musí být přednostně nabídnuta na  burze v Lipsku , kde se rozhodne o její ceně a i o tom, kam se nakonec dodá.   Výrobní cena energie v elektrárnách ČEZ je asi  0,15 až 1 koruna  za kilowatthodinu (podle druhu elektrárny). Jenže, tržní systém je nastaven tak, že k zákazníkovi tato energie přiteče za více než troj až čtyřnásobek. Kde je zakopaný pes? Je tomu pár let zpátky, kdy se uzavíraly dvoustranné dohody mezi  výrobcem elektřiny , který vlastnil i přenosovou soustavu a  zákazníkem ,

Skoro zapomenutý skandál se smrtelným virem!

V roce 2009 dodala korporace Baxter do České republiky vakcíny infikované smrtelným virem. Kromě toho, že společnost Pfizer, která má dodat vakcíny proti onemocnění covid-19, byla opakovaně ve světě usvědčena z úmyslných pokusů na lidech, tak v roce 2014  koupila firmu Baxter, která v roce 2009 málem vyvolala celosvětovou katastrofu . 

ZAJÍMAVOSTI

  • PRODUKTY - Queen Euniké produkty *Potravinové doplňky* mohou *napomáhat při prevenci našeho zdraví* přesně tak, jak to potřebuje naše tělo. To vše šetrnou a bezpečnou...
  • - DEPARIM je český biologicky aktivní potravinový doplněkVyvinut tak, aby svými účinky pozitivně podporoval funkci vnitřních orgánů. *DETOX + PARAZITI + IMUN...
  • Co je chlorella - *Chlorella je sladkovodní jednobuněčná mikroskopická řasa* Mikroskopické řasy = vývojově velmi staré formy života Díky jejich schopnosti fotosyntézy se ...