Přeskočit na hlavní obsah

Sacharidy a inzulinová rezistence

Odvážná lékařka přichází s odvážnými tvrzeními. O tom, že přejídání se sacharidy (a následná inzulinová rezistence) stojí za dnešní epidemií cukrovky druhého typu, není pochyb. Odvážné je tvrzení, že dieta pro diabetiky, kterou v současnosti lékaři doporučují, je naprosto nevhodná. 

Diabetická dieta je postavená na pravidelném příjmu sacharidů a ke slazení se diabetikům ještě donedávna doporučovala fruktóza. Uvedené postupy rozvoj nemoci jen dále podporují. S doktorkou Sarah Hallberg se jednoznačně shoduji, že naprosté většině z nás omezení sacharidů prospěje a že základem zdravé stravy je jíst potraviny, ne cokoliv průmyslově vyrobeného a zabaleného v krabičkách. 

Také si myslím, že tuky nejsou naším nepřítelem a že jich můžeme jíst mnohem více. Otázkou k diskuzi je, jestli je vhodné, případně dokonce nutné jich jíst až tak mnoho, jak je ve videu navrhováno. Další otázkou je, jestli také hlavní příčinou přejídání se sacharidy nejsou nesmyslná nízkotučná dietní doporučení minulých desetiletí. A jestli jedinci, kteří ignorovali uvedená doporučení a kteří jedli jen základní kvalitní potraviny, potřebují dnes cokoliv měnit. 

Nezdravost diabetické diety není jediný problém medicínských diet. Nemocniční diety a nemocniční strava jsou totiž obvykle nezdravé a nechutné. Nabídka v bufetech a automatech nemocnic je zpravidla postavena na junk food, které je jednou z hlavních příčin, proč by se nemocnice měly zaměřit na skladbu jídla.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Umělá inteligence ChatGPT lže! Ověřil jsem si to.

Udělal jsem rozhovor s vychvalovaným ChatGPT . Položil jsem průběžně otázky, na kterých jsem si chtěl ověřit, jak moc blbě je vývojáři naprogramovaný. Zajímavé je, že o Ukrajině přiznal, na rozdíl od naší mediální scény, že tam válka začala již v roce 2014. O Zelenskym by si ale měl doplnit data. A nebo lžou naše média? Zde je celý přepis naší debaty. Mé otázky a reakce jsou tučně. Jde o velmi dlouhý rozhovor, do kterého jsem zde doplnil i odkazy na veřejně dostupné informace, které mi chatbot sdělil lživě.

Rada čínského profesora při mozkové příhodě

Abyste mohli poskytnout rychlou a účinnou první pomoc při mozkové příhodě někoho, koho to potká poblíž vás, mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete  zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

Paraziti v prášku podávané

Asi za 50 let budou lékaři předepisovat parazity pacientům ve formě prášků, předpovídá parazitolog Julius Lukeš. „Představa před deseti, dvaceti lety byla, že jakmile se v nás nachází jiný organismus, který má buňku, je jiný než bakterie, tak je to špatně a je třeba se ho zbavit,“ vzpomněl lékař.   „A tak jsme se medikamentózně, hygienou, úpravou životních podmínek, přerušením životních cyklů těchto parazitů, naučili parazity efektivně eliminovat. Ale až poté, co jsme tyto organismy vymýtili, se začalo hledat spojení parazitů s nemocemi, které se mezitím rozšířily.“ Lukeš je zastáncem názoru, že se otázka souvislosti mezi výskytem parazita a nemoci týká zejména zánětlivých onemocnění střev, například Crohnovy choroby a různých kolitid. „Ty mají v posledních letech raketový nástup, v současné době jimi trpí 1 až 2 % naší populace. Jedním z důvodů je to, že se naše střeva změnila, a tyto choroby jsou odrazem změny. Myslím si, že jsme to s hygienou přehnali.“ Podle lékaře je neustálé mytí

ZAJÍMAVOSTI

  • PRODUKTY - Queen Euniké produkty *Potravinové doplňky* mohou *napomáhat při prevenci našeho zdraví* přesně tak, jak to potřebuje naše tělo. To vše šetrnou a bezpečnou...
  • - DEPARIM je český biologicky aktivní potravinový doplněkVyvinut tak, aby svými účinky pozitivně podporoval funkci vnitřních orgánů. *DETOX + PARAZITI + IMUN...
  • Co je chlorella - *Chlorella je sladkovodní jednobuněčná mikroskopická řasa* Mikroskopické řasy = vývojově velmi staré formy života Díky jejich schopnosti fotosyntézy se ...