Přeskočit na hlavní obsah

Uměle slazené limonády

Já od jisté doby již limonády nepiji a dělám si vlastní ovocné vody. Nějak jsem si na to přišel sám, že v těch kupovaných je něco podezřelého.

Pití limonád s umělými sladidly během těhotenství je spojeno s nadváhou dětí. Kanadští výzkumníci studovali tři tisíce těhotných žen a jejich dietní zvyklosti. Téměř 30 % žen pilo během těhotenství uměle slazené nápoje. Po srovnání dalších parametrů, jako jsou index tělesné hmotnosti matek, jejich věk, trvání kojení, kouření, cukrovka anebo načasování zavedení pevných potravin, zjistili, že ve srovnání se ženami, které nepily dietní nápoje, měly ty ženy, které pily v průměru jednu plechovku dietní limonády denně, dvojnásobně vyšší riziko jednoletých dětí s nadváhou. 


Studie v JAMA Pediatrics nenašla spojitost s porodní hmotností kojenců, což naznačuje, že umělá sladidla neovlivňují růst plodu, ale až růst kojence. Pití cukrem slazených nápojů v těhotenství nebylo spojeno se zvýšeným rizikem nadváhy dětí. Studie automaticky nepotvrzuje příčinu, pouze naznačuje souvislost. Přesto vyvolává otázku, zda jsou umělá sladidla neškodná. Není hned nezbytné zakázat jejich konzumaci, ale také neexistují důvody (výhody), proč bychom je měli konzumovat, a proto je možné doporučit úplně se jim vyhýbat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč kupujete Hydrolyzát kolagenu? Chtějte pouze HYDRÁT!

Hydrolyzát kolagenu je nejhorší prohešek, za který zcela zbytečně utrácíme peníze v domnění, že omládneme a klouby budou fungovat jako za mlada. Jednou pro vždy otevřeme oči a zavrhněme všechny produkty, které obsahují ve svém složení hydrolyzát kolagenu. Vyvařené kůže, kopyta a podobné s minimální vstřebatelností opravdu nemáme důvod konzumovat.

Lithiová baterie ve vodě exploduje!

Proč nejdou Tesly jen tak uhasit? Protože mají lithiovou baterii. Co vlastně dělá voda s lithiem? Budete zírat, tak jako já na TOHLE VIDEO.

Umělá inteligence ChatGPT lže! Ověřil jsem si to.

Udělal jsem rozhovor s vychvalovaným ChatGPT . Položil jsem průběžně otázky, na kterých jsem si chtěl ověřit, jak moc blbě je vývojáři naprogramovaný. Zajímavé je, že o Ukrajině přiznal, na rozdíl od naší mediální scény, že tam válka začala již v roce 2014. O Zelenskym by si ale měl doplnit data. A nebo lžou naše média? Zde je celý přepis naší debaty. Mé otázky a reakce jsou tučně. Jde o velmi dlouhý rozhovor, do kterého jsem zde doplnil i odkazy na veřejně dostupné informace, které mi chatbot sdělil lživě.

ZAJÍMAVOSTI

  • PRODUKTY - Queen Euniké produkty *Potravinové doplňky* mohou *napomáhat při prevenci našeho zdraví* přesně tak, jak to potřebuje naše tělo. To vše šetrnou a bezpečnou...
  • - DEPARIM je český biologicky aktivní potravinový doplněkVyvinut tak, aby svými účinky pozitivně podporoval funkci vnitřních orgánů. *DETOX + PARAZITI + IMUN...
  • Co je chlorella - *Chlorella je sladkovodní jednobuněčná mikroskopická řasa* Mikroskopické řasy = vývojově velmi staré formy života Díky jejich schopnosti fotosyntézy se ...