Přeskočit na hlavní obsah

Glyfosát a Round-up: Jaké jsou skutečné dopady?

Glyfosát a pesticidy v zemědělství

Herbicidy jako Round-up jsou stále hojně využívány po celém světě, včetně České republiky. Podle odborníků však mohou dopady glyfosátu na přírodu, lidské zdraví i zdraví živočichů být značné.

Jak nás glyfosát opravdu ovlivňuje?

Mluví se především o možných karcinogenních účincích této látky. Kromě rizika rakoviny je však glyfosát spojován také s řadou dalších negativních účinků, například:

  • Negativní vliv na střevní mikroflóru – glyfosát byl původně vyvinut jako antibiotikum.
  • Narušení metabolických procesů v mitochondriích.
  • Ovlivnění enzymatického cytochromoxidázového komplexu P450, který je klíčový pro detoxikaci organismu.
  • Narušení hormonální rovnováhy u člověka, zejména endokrinního systému.

Opravdu je glyfosát nezbytný?

Před rokem 1989 se v České republice glyfosát vůbec nepoužíval. Biozemědělci se bez něj dodnes obejdou a dokazují, že jeho použití skutečně není nezbytné. Existuje řada alternativních metod, jak se plevelů zbavit bez použití chemických látek.

Zvlášť sporné je a bylo používání glyfosátu jako tzv. předsklizňového desikantu (vysoušení plodin před sklizní) u obilovin, brambor nebo řepky. Takový postup může vést ke zbytečnému kontaminování potravin a následně i lidského organismu.

Alternativa: Round-up bez glyfosátu!

Pokud přesto potřebujete herbicid použít, dnes už existují produkty bez obsahu glyfosátu. Jednou z těchto bezpečnějších alternativ je Roundup Fast, který můžete pořídit i u nás v České republice.

Chraňme své zdraví i přírodu

Přemýšlejme nad tím, jaké látky používáme na našich zahradách a v zemědělství. Volbou šetrnějších a přírodních alternativ můžeme významně přispět k ochraně zdraví svého, svých blízkých i životního prostředí kolem nás.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kyselina askorbová - výroba je hnus

Věděli jste, že asi 96 % produktů s vitamínem C dostupných v Evropě je obvykle krystalická kyselina askorbová, syntetizovaná v továrnách na Dálném východě z americké dextrózy, která se velmi špatně vstřebává? Proto když céčko, tak jedině v přírodní levotočivé formě.

První případ postmortální studie u pacienta očkovaného proti SARS-CoV-2

V roce 2021 vyšel odborný článek, který popisoval úmrtí člověka, který zemřel po aplikaci vakcíny proti covidu. Článek jsem přeložil a můžete tedy nyní nahlédnout do vědeckých detailů, abyste si uvědomili, že nechat si do sebe píchnout něco, o čem se nic neví, je doslova šílenost!

Mikroplasty v tělíčkách dětí!

Zdraví a vývoj dětí ohrožují mikroplasty . Podle německých odborníků je situace nebezpečná . Kde se v organismu berou a co je jejich příčinou?