Přeskočit na hlavní obsah

Elixír mládí vyroben. Testuje ho americká armáda!

Pilulka, která zpomalí stárnutí a zlepší fyzičku není již fikcí, ale realitou. Pomoct by měla i k lepší fyzické výkonnosti nebo zrychlit léčení zranění. Nyní ji testuje americká armáda.

Pilulku vyvínulo americké velitelství speciálních operací (SOCOM) a měla by zpomalit stárnutí nervové soustavy, a omladit buňky.
Klinické testy by měly být dokončeny letos.

SOCOM spolupracuje se soukromou biotechnologickou laboratoří Metro International Biochem. Námořní komandér Tim Hawkins, mluvčí SOCOM, řekl pro web Breaking Defense, že pilulka je založena na „malé molekule pro lidský výkon“. Podle něj se jedná spíše o zlepšení tělesných předpokladů, které se obvykle s věkem zhoršují. Vhodná by mohla být i pro civilisty

„V podstatě spolupracujeme s předními průmyslovými partnery a klinickými výzkumnými institucemi na vývoji nutraceutika ve formě tablet, které jsou vhodné pro nejrůznější použití. Jak pro civilisty, tak pro příslušníky armády. Výhody mohou zahrnovat zlepšení lidské výkonnosti – například zvýšení vytrvalosti nebo rychlejší zotavení ze zranění,“ dodal Hawkins.

Nutraceutikum je výrobek získaný z potravin, který kromě živin a minerálů obsahuje i zdraví prospěšné nebo léčivé látky. Příkladem nutraceutik jsou doplňky stravy, obohacené mléčné výrobky a antioxidační přísady.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Káva prospívá

Nedávný výzkum naznačuje, že vyšší konzumace kávy byla spojena s nižším rizikem IBS (syndrom dráždivého tračníku). Někteří lidé se domnívají, že káva způsobuje gastrointestinální potíže, ale potřeba jít po kávě na toaletu neznamená způsobení žaludečních potíží. 

Proč NEodměňovat děti sladkostmi?

Není pochyb o tom, že nadměrná konzumace cukru škodí. Omezovat jakékoliv doslazování je jedním z mála doporučení, na kterém se už shodují zdravotníci celého světa. Přesto se u nás v mnoha školkách běžně odměňuje sladkostmi, ve školách děti dostávají slazené čaje nebo mléka a v nemocnicích najdete na chodbách automaty s limonádami. Vrcholem šílenství jsou pak lékaři a zubaři, kteří po ošetření nabízejí bonbón.

Plevel? Jde to i bez RoundUpu

Glyfosáty jsou problematické kvůli podezření z karcinogenity, jsou jedovaté pro vodní organismy a zřejmě přispívají k tzv. syndromu zhroucení včelstev. Proto je vhodné používat na likvidaci plevele dostupné alternativy.