Přeskočit na hlavní obsah

Česká republika si nesmí sama vyrábět elektrickou energii

Toto si před lety prosadilo Německo, aby naoko ukázalo, že jim jde o záchranu planety. Postupně zavírají uhelné a atomové elektrárny.  Ukazuje se, že Německo se staví do role parazita, který (ne)věří svým nestabilním větrníkům a solárům a přitom spoléhá na dostatek energie okolních zemí.

I přesto, že jsme sami ve výrobě elektrické energie soběstační a ještě exportujeme přes 15% vyrobené energie, nesmíme tuto energii přednostně prodávat občanovi této země, tak, jako donedávna.
 
Vyrobená elektřina v ČR, musí být přednostně nabídnuta na burze v Lipsku, kde se rozhodne o její ceně a i o tom, kam se nakonec dodá.
 
Výrobní cena energie v elektrárnách ČEZ je asi 0,15 až 1 koruna za kilowatthodinu (podle druhu elektrárny). Jenže, tržní systém je nastaven tak, že k zákazníkovi tato energie přiteče za více než troj až čtyřnásobek.

Kde je zakopaný pes?

Je tomu pár let zpátky, kdy se uzavíraly dvoustranné dohody mezi výrobcem elektřiny, který vlastnil i přenosovou soustavu a zákazníkem, to jsme my. To bývalo!!!
 
 Jenže, dnes v tomto byznysu funguje šest různých subjektů:

  • výrobce,
  • provozovatel přenosové soustavy,
  • provozovatel distribuční soustavy,
  • operátor trhu,
  • obchodník s elektřinou,
  • zákazník.

 
Ti první dva jsou nezbytní výrobce elektřiny a provozovatel soustavy. Ti zbylí tři jsou jen šejdíři, paraziti, šmejdi.
 
A tomuto póvlu se po kapitalisticku říká svobodný trh.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rada čínského profesora při mozkové příhodě

Abyste mohli poskytnout rychlou a účinnou první pomoc při mozkové příhodě někoho, koho to potká poblíž vás, mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete  zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

Skoro zapomenutý skandál se smrtelným virem!

V roce 2009 dodala korporace Baxter do České republiky vakcíny infikované smrtelným virem. Kromě toho, že společnost Pfizer, která má dodat vakcíny proti onemocnění covid-19, byla opakovaně ve světě usvědčena z úmyslných pokusů na lidech, tak v roce 2014  koupila firmu Baxter, která v roce 2009 málem vyvolala celosvětovou katastrofu . 

ZAJÍMAVOSTI

  • PRODUKTY - Queen Euniké produkty *Potravinové doplňky* mohou *napomáhat při prevenci našeho zdraví* přesně tak, jak to potřebuje naše tělo. To vše šetrnou a bezpečnou...
  • - DEPARIM je český biologicky aktivní potravinový doplněkVyvinut tak, aby svými účinky pozitivně podporoval funkci vnitřních orgánů. *DETOX + PARAZITI + IMUN...
  • Co je chlorella - *Chlorella je sladkovodní jednobuněčná mikroskopická řasa* Mikroskopické řasy = vývojově velmi staré formy života Díky jejich schopnosti fotosyntézy se ...